Primaria Corni

• Decrease font size
Acasă Anunturi achizitii Anunt publicitate - achizitie Cumparare Directa - Amenajare teren de sport si Construire gard

Email Imprimare PDF

COMUNA CORNI – JUDEŢUL BOTOŞANI, cu sediul sat Corni, comuna Corni, judetul Botosani, Tel: +40 231588110, fax. +40 231588370, e-mail: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza , în calitate de autoritate contractantă, vă invită ca, în calitate de operatori economic interesat să depuneţi oferta, la modalitatea de achiziţie prin „Cumpărare directa” din catalogul electronic de produse/servicii/lucrări - SEAP, in conformitate cu prevederile din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice în vederea atribuirii contractelor de achiziţie, avand ca obiect:

1. „AMENAJARE TEREN SPORT LA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "OCTAV BĂNCILĂ" CORNI, JUDEŢUL BOTOŞANI – proiectare + execuţie lucrări;
  2. „CONSTRUIRE GARD SCOALA GIMNAZIALĂ "OCTAV BĂNCILĂ" CORNI, JUDEŢUL BOTOŞANI” – proiectare + execuţie lucrări; în conformitate cu legislaţia în vigoare.
  • Modalitatea de achiziţie publică: „CUMPARARE DIRECTA” din catalogul electronic de pe noul SEAP - https://sicap-prod.e-licitatie.ro ;
  • Tipul contractelor: LUCRĂRI;
  • Scopul achizitiei: U.A.T. COMUNA CORNI – JUDEŢUL BOTOŞANI, beneficiar ŞCOALA GIMNAZIALĂ "OCTAV BĂNCILĂ" CORNI, are în vederea realizarea în anii 2018 – 2019, a următoarelor obiective de investiţie:
    2. „CONSTRUIRE GARD SCOALA GIMNAZIALĂ "OCTAV BĂNCILĂ" CORNI, JUDEŢUL BOTOŞANI” – proiectare + execuţie lucrări; conform caietelor de sarcini anexate la prezentul anunţ şi în conformitate cu legislaţia în vigoare.
  • Autoritatea contractanta stabileste oferta cea mai avantajoasa din punct de vedere economic pe baza criteriului de atribuire: „preţul cel mai scăzut", cu respectarea cerinţelor din prezenta invitatie de participare şi din caietele de sarcini anexe la anunţ, conform art. 187, alin. (3), lit. a, din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice.
  • Coduri CPV: 45112720-8 Lucrări de arhitectură peisagistică a terenurilor de sport şi a zonelor de recreere (Rev. 2) şi 45342000-6 Montare de garduri (Rev. 2);
  • Valoarea estimată a achiziţiilor directe pentru fiecare obiectiv de investiţie în parte este de:
    1. 252.100,84 lei fără TVA pentru „AMENAJARE TEREN SPORT LA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "OCTAV BĂNCILĂ" CORNI, JUDEŢUL BOTOŞANI – proiectare + execuţie lucrări;
    2. 82.352,94 lei fără TVA pentru „CONSTRUIRE GARD SCOALA GIMNAZIALĂ "OCTAV BĂNCILĂ" CORNI, JUDEŢUL BOTOŞANI” – proiectare + execuţie lucrări. Total obiective de investiţie = 334.453,78 lei fără TVA
      Notă: valoarea estimată a obiectivelor de investiţie de mai sus şi alocată în bugetul local pe anul 2018, reprezintă valoarea totală ce va reieşi din devizul general (Cap. 1 – 6) în urma proiectării.
  • Durata contractelor: 12 luni, de la data semnării contractului.
  • Sursa de finanţare: bugetul local.
  • Adresa la care se transmit ofertele: https://sicap-prod.e-licitatie.ro - Cumpărări directe - Catalog electronic - Denumire:
    1. AMENAJARE TEREN SPORT şi codul CPV: 45112720-8 Lucrări de arhitectură peisagistică a terenurilor de sport şi a zonelor de recreere (Rev. 2)
    2. CONSTRUIRE GARD şi codul CPV: 45342000-6 Montare de garduri (Rev. 2);
  • Data si ora limita de depunere a ofertelor: 19.12.2018, ora 15,00;
  • Moneda în care se transmit ofertele: LEI................lei fără TVA";

Pentru mai multe detalii consultatii urmatorul document.

Documente atasate:

Ultima actualizare ( Vineri, 14 Decembrie 2018 08:53 )